f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

Image Alt

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Szkolne Budżety Partycypacyjne – konferencja prasowa w X LO

W dniu 26 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyła się konferencja prasowa prezydenta Białegostoku. Pan Tadeusz Truskolaski ogłosił, że w przyszłym roku szkolnym z budżetu miasta zostaną sfinansowane Szkolne Budżety Partycypacyjne. Każda publiczna szkoła ponadpodstawowa będzie mogła złożyć projekty o wartości 4 000 zł. Będą one mogły dotyczyć wydarzeń, wyposażenia szkół i innych inicjatyw na rzecz szkolnej społeczności. Głos zabrała także Pani Agnieszka Maszkowska  z Fundacji SocLab, która od 2020 roku wdrożyła SBP w 34 szkołach w regionie. Zastępca prezydenta Pan Rafał Rudnicki podkreślił, że realizacja projektów pozytywnie wpływa na rozwijanie samorządności i kompetencji obywatelskich w szkole. Na konferencji wystąpiły także Pani Dyrektor X LO Barbara Kalinowska i Pani Elżbieta Rudkowska, a także Kamil Dębowski z klasy III d.
Przypomnijmy, ze w ubiegłym roku szkolnym X LO wzięło udział w projekcie Fundacji SocLab „Szkolny budżet partycypacyjny – czas na młodych”. Na czele szkolnej grupy koordynującej stała Pani Elżbieta Rudkowska. Zrealizowano dwie  propozycje uczniów: Strefa ogrodowa i Duża pufa.Skip to content