f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

Image Alt

Regulamin

Regulamin biblioteki
 1. Z biblioteki mają prawo korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.
 2. Ze zgromadzonych zbiorów można korzystać: wypożyczając je do domu, czytając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma), wypożyczając do pracowni przedmiotowych na lekcje.
 3. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki na okres 2 tygodni.
 4. Jeśli książka czytelnikowi potrzebna jest dłużej, przed upływem terminu wypożyczenia można poprosić bibliotekarza o wydłużenie terminu jej wypożyczenia.
 5. Przeczytane przez czytelnika książki powinny być natychmiast zwrócone do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy.
 6. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem. Czytelnik przy wypożyczaniu powinien zauważone uszkodzenia książki zgłosić bibliotekarzowi.
 7.  W przypadku zgubienia lub zniszczenia wypożyczonej książki czytelnik jest zobowiązany do odkupienia takiej samej lub innej wskazanej przez bibliotekarza.
 8. Wypożyczone książki muszą zostać zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego w terminie do 10 czerwca.
 9. Książki wypożyczane są czytelnikom także na okres ferii zimowych i letnich. Książki wypożyczone na okres wakacji należy zwrócić do 15 września.
 10. W przypadku zmiany (ukończenia) szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem zwrócić wypożyczone książki i rozliczyć się z biblioteką za pomocą “Karty rozliczenia z biblioteką”.
 11. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły odchodzący z pracy zobowiązani są zwrócić do biblioteki wypożyczone książki.
 12. W bibliotece obowiązuje wolny dostęp do półek. Czytelnik między regałami biblioteki porusza się bez bagażu (plecaka, torby, torebki).
 13. Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 września 2022 r.

         

         

Skip to content