f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

Image Alt

Rękodzieło i upcykling

Rękodzieło i upcykling

Nieustannie odkrywamy nasze możliwości. Realizujemy swoje pomysły tworząc własne prace rękodzielnicze. Każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od posiadanych zdolności manualnych! Nasza dewiza to „wszystko jest w Twoich rękach”! Łączymy tradycyjne techniki z nowymi możliwościami technologicznymi. Wykorzystujemy w innowacyjny sposób to co przekazują nam źródła. Dlatego pojawiają się tradycyjne pisanki, makrama i koronki wykonane na szydełku, a z drugiej strony stroiki wielkanocne z decoupage, kartki świąteczne wykonane techniką scrapbooking, mydełka naturalne z gliceryny, biżuteria czy aniołki z masy solnej.

Nie zapominamy o naszym otoczeniu i dbamy o przyrodę. W naszych działaniach towarzyszy nam idea upcyklingu, czyli wtórne przetwarzanie odpadów z których wykonujemy pełnowartościowe produkty tj ozdoby świąteczne z drewna odzyskanego z europalet, patyczków do lodów lub papierowej wikliny, koraliki Pyssla, wieszaki ze starych widelców, skarbonki z puszek.

Wykonane przez nas prace są ozdobą naszych pokoi i internatu. Doceniane są na kiermaszach oraz konkursach plastycznych.

Poza tym otwierają się przed nami nowe możliwości. Jako młodzi wytwórcy rękodzieła możemy zakładać stowarzyszenia i społeczności podtrzymujące dziedzictwo kulturowe. Stajemy również przed możliwością założenia własnej działalności lub zaistnienia jako twórca/artysta na portalach internetowych.

Pamiętajcie! Wszystko jest w Waszych rękach!

Magdalena Korycka

Skip to content