f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

Image Alt

NPRC

Tydzień Zakazanych Książek

W ostatnim tygodniu września  obchodzony jest Tydzień Zakazanych Książek. Święto wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest formą sprzeciwu wobec cenzury i ograniczania wolności słowa. Z tej okazji w bibliotece X LO przygotowano wystawę książek. Zgromadzono na niej pozycje, które z różnych powodów: obyczajowych, społecznych czy politycznych, były w przeszłości wycofywane z bibliotek. Wszystkie zaprezentowane książki (wśród nich są nowości zakupione w ramach NPRC) można wypożyczyć do domu.

Już są!!!

Do biblioteki dotarły pierwsze nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Są to lektury szkolne oraz zamówione przez uczniów poradniki i książki psychologiczne, np. “W pułapce myśli – dla nastolatków”, “Zmień swój mózg, zmień swoje życie”, “Wywieranie wpływu na ludzi”, “Pułapki myślenia”, “Dlaczego śpimy?”, “Potęga podświadomości”, “Optymizmu można się nauczyć”, seria bestsellerowych poradników Christel Peticollin i wiele innych. Książki są już opracowywane przez nauczycieli bibliotekarzy i niedługo będzie można je wypożyczać!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2020

Z przyjemnością informujemy, ze w dniu 28 kwietnia 2020 r. nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem programu jest wspieranie i rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa. Na zakup nowości książkowych i lektur szkolnych otrzymaliśmy aż 15 000 zł. Nowe książki będzie można wypożyczać we wrześniu.