f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

Image Alt

Czystość i higiena

Czystość i higiena

Dom przyjazny człowiekowi to dom czysty, zadbany i dobrze zorganizowany, także w obszarze umiejętnego codziennego dbania o zachowanie należytego porządku we wszystkich jego pomieszczeniach.

Zgodnie z hasłem „U nas jak w domu” w naszej placówce przykładamy ogromną uwagę do porządku na korytarzach, w łazienkach, ale także w pokojach mieszkalnych, w których wychowankowie sprzątają sami. To tutaj młodzież spędza najwięcej czasu, w ciągu tygodnia. Tu śpią, odpoczywają, uczą się, wykonują rozmaite czynności codzienne. Dlatego, tak ważne jest umiejętne dbanie o porządek i czystość w pokojach mieszkalnych.

Mając to na uwadze, jak również w związku z szerzeniem się różnych chorób zakaźnych, wynikających często z niezachowania higieny osobistej i otoczenia każdego roku prowadzona jest systematyczna kontrola stanu czystości sal mieszkalnych. Prowadząc Konkurs Czystości, postępy w sprzątaniu są regularnie sprawdzane i oceniane. Wychowankowie najlepiej dbający o czystość dostają w nagrodę lodówkę do pokoju.

Tradycją w naszym internacie stało się także organizowanie w miesiącu grudniu, w okolicach Bożego Narodzenia, świątecznego konkursu na najlepiej ozdobiony pokój na Święta Bożego Narodzenia. Wychowankowie mają okazję wykazać się zdolnościami artystycznymi i kreatywnością.

Lilla Maksymczuk

Skip to content