f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

Image Alt

Ważne informacje

Rok szkolny 2023/2024

Przekaż 1,5% podatku na działalność X LO

Rada Rodziców przy X LO, aby pozyskać dodatkowe fundusze na działalność statutową szkoły, przystąpiła do programu: „1,5% dla twojej szkoły”. Program umożliwia gromadzenie przez Radę Rodziców za pośrednictwem Fundacji AVE – organizacji pożytku publicznego nr KRS: 0000229157– środków pochodzących z 1,5% Państwa podatku dochodowego za rok 2023. Polecając tę formę poprawy warunków nauczania naszych dzieci, prosimy o zainteresowanie nią swoich przyjaciół i znajomych wskazując, że tą drogą mogą włączyć się w budowanie oświaty na miarę swoich oczekiwań i wyzwań XXI wieku. 

Celem uczestniczenia w wymienionym programie każdy z darczyńców powinien wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2023 – „RR X LO w Białymstoku”

W imieniu Rady Rodziców przy X LO – Przewodnicząca Rady Marlena Sidorowicz

Szanowni Rodzice! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć pozalekcyjnych dla uczniów X LO

Rok szkolny 2022/2023

800 100 100  – telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

800 100 100 to bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych.

Przekaż 1,5% podatku na działalność X LO

Rada Rodziców przy X LO, aby pozyskać dodatkowe fundusze na działalność statutową szkoły, przystąpiła do programu: „Przekaż 1,5% podatku na działalność swojej szkoły”. Program umożliwia gromadzenie przez Radę Rodziców za pośrednictwem Fundacji „Rodzice Szkole” – organizacji pożytku publicznego nr KRS: 0000268115 – środków pochodzących z 1,5% Państwa podatku dochodowego. Polecając tę formę poprawy warunków nauczania naszych dzieci, prosimy o zainteresowanie nią swoich przyjaciół i znajomych wskazując, że tą drogą mogą włączyć się w budowanie oświaty na miarę swoich oczekiwań i wyzwań XXI wieku. 
Celem uczestniczenia w wymienionym programie  każdy z darczyńców powinien wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2022 (PIT 28 poz. 216, PIT 36 poz. 500, PIT 36L poz. 165, PIT 37 poz. 138, PIT 38 poz. 66, PIT 39 poz. 50) – „RR X LO w Białymstoku”

W imieniu Rady Rodziców przy X LO – Przewodnicząca Rady Marlena Sidorowicz

Biblioteka X LO dla Rodziców

Szanowni Państwo! Zapraszamy do korzystania z bogatego księgozbioru szkolnej biblioteki. W swoich zbiorach, oprócz lektur szkolnych i literatury pięknej, posiadamy wiele pozycji z dziedziny pedagogiki i psychologii. Godziny pracy biblioteki znajdują się w zakładce BIBLIOTEKA.

Ewa Charkiewicz

Rok szkolny 2021/2022

Rok szkolny 2020/2021

W poniedziałek, 17 maja br. została otwarta rejestracja na szczepienia dla osób, które ukończyły 16. rok życia. Więcej informacji o rejestracji na szczepienia dla 16- i 17-latków można znaleźć w komunikacie na stronie MEiN https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ruszaja-szczepienia-dla-nastolatkow–rozpoczela-sie-rejestracja-mlodziezy-w-wieku-16-i-17-lat.

Zapraszamy do zapoznania się ze spotem dotyczącym zapobiegania hejtowi.

Spot

Spot z audiodeskrypcją

„Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020 – 2022”


Niezbędne informacje o programie (zasady realizacji programu, zakres pomocy, kryteria) dostępne są na stronie internetowej:


https://www.gov.pl/web/edukacja/wsparcie-dla-uczniow-niepelnosprawnych

Poniżej link do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 czerwca 2020 r. w sprawie
szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie
dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów
ćwiczeniowych w latach 2020–2022.


https://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/1227

Rok szkolny 2019/2020

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej

https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men

Skip to content