f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

Image Alt

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Drodzy uczniowie i rodzice!

Drodzy uczniowie i rodzice!

Od 25 marca 2020 pracujemy w sposób bardziej usystematyzowany.

1. Pozostaje bez zmian obowiązujący dotychczas plan lekcji. W dzienniku będą wpisywane tematy zajęć.

2. Uczniowie będą otrzymywali materiały do pracy lub informacje o lekcji on – line dzień wcześniej. Mają obowiązek odebrania wiadomości najpóźniej do 15.30 w dniu, kiedy lekcję mają w planie.
W przypadku braku takiej możliwości ze względów technicznych/innych niezależnych od ucznia – wychowawca w porozumieniu z rodzicami lub pełnoletnim uczniem ustali indywidualnie sposób odbierania wiadomości i materiałów.

Uczniowie mogą wykonać zadania w czasie rzeczywistym lub w innym momencie dnia (np. w sytuacji, gdy z komputera korzysta kilku członków rodziny). Dla nas potwierdzeniem jego obecności będzie odebranie materiałów przekazywanych przez nauczycieli oraz wykonanie w terminie prac domowych.

3. Nauczyciele prowadzą lekcję lub są dostępni w sposób ustalony z uczniami i w zależności od możliwości technicznych (dziennik, poczta elektroniczna, grupy w mediach społecznościowych, Skype itd) w godzinach trwania zajęć w planie lekcji.

4. Dołożymy starań, aby materiały przekazywane uczniom związane były nie tylko z pracą przed komputerem i pomogły odpowiednio planować codzienną pracę. Liczymy również na zaangażowanie
i zdrowy rozsądek naszych uczniów. Kształcenie na odległość będzie dawało uczniom większą swobodę w planowaniu własnej pracy i dostosowanie jej do warunków w domu
i możliwości technicznych.

5. W razie problemów ze znalezieniem materiałów uczniowie mogą zwracać się do pań pracujących w szkolnej bibliotece – poprzez dziennik elektroniczny.

Dyżury telefoniczne będzie pełniła szkolna pedagog – numer telefonu i godziny dyżurów zamieścimy na stronie internetowej szkoły.

6. Proszę o kontakt z wychowawcami i nauczycielami w każdej sytuacji problemowej – postaramy się wspólnie znaleźć jak najlepsze rozwiązanie.

Dyrekcja X LO

Skip to content