Internat

 

Zaprasza Cię
INTERNAT
X Liceum Ogólnokształcącego

 

ul. Zwycięstwa 28
15-703 Białystok

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 85 651 02 61

telefony wewnętrzne:

kierownik internatu - 45

wychowawcy - 49

intendent - 44

kuchnia - 48

portiernia - 33

 

kierownik internatu: mgr Maria Bugajska-Dryl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

Z życia internatu 2018-2019

 23. KONFERENCJA

Ihor  i Rafał wraz z wychowawcą, Panem Darkiem  w dniu 1 marca 2019 r. uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Internat ZSOiZ w Mońkach na temat wolontariatu, jako jednej z form organizacji czasu wolnego wychowanków internatów i burs.
Podczas konferencji mieliśmy możliwość przedstawienia w formie prezentacji działań podjętych przez wolontariuszy w naszym internacie, jak i akcji charytatywnych, które wspieramy.
Odbyły się tam również zajęcia drużynowe wolontariuszy, podczas których pokazano, jak ważną rolę pełni komunikacja i praca w zespole oraz zajęcia plastyczne, na których każdy uczestnik mógł wykazać się kreatywnością i stworzyć zajączka
W trakcie konferencji dzieliliśmy się również doświadczeniem i spostrzeżeniami dotyczącymi działalności wolontariatu w internatach i bursach, zdobywając tym samym cenną wiedzę i umiejętności w zakresie działania wolontariatu.

"Wolontariat, to więcej niż przekazanie datku, czy udzielenie pomocy...
Wolontariat, to podarowanie nadziei, miłości i zrozumienia potrzeb drugiego człowieka" ~

Rafał Gwiazdowski grupa VII

 

22. VI TURNIEJ FUTSALU INTERATÓW I BURS

W dniu 26 lutego 2019r. na zaproszenie Internatu Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku wzięliśmy udział w halowym turnieju piłki nożnej. Do turnieju zgłosiło się dziesięć placówek, zostały utworzone dwie grupy, do dalszej gry przechodziły dwie najlepsze drużyny. Nasi chłopcy grali pięknie, z wielkim zapałem i zaangażowaniem do samego końca. Niestety nie udało nam się wyjść z grupy. Nie poddajemy się jednak, zdobyliśmy cenne doświadczenie, trenujemy dalej. Gratulujemy zwycięstwa gospodarzom, naszym reprezentantom dziękujemy za serce zostawione na boisku.

Urszula Zarzecka

 

21. SERCA ROBIONE Z MIŁOŚCI DO…

Warsztaty plastyczne prowadzone z inicjatywy wychowanki Kamili P oraz Pani Ewy i Magdy zjednoczyły nas przy pracy nad sercami z wikliny. Wykorzystaliśmy do tego papier i gazety. Prace w 100% pochodziły z recyklingu. Każdy w skupieniu musiał wykonać rurki z papieru, a następnie opanować technikę wyplatania wikliny. Musieliśmy wykazać się dużą cierpliwością i precyzją. Byliśmy mile zaskoczeni widząc efekty naszej pracy!!!

Magdalena Korycka

 

20. WALENTYNKI

WALENTYNKI  to święto, które na trwałe zagościło w Polsce i naszych sercach. Wychowankowie Internatu podtrzymując coroczną tradycję święta zakochanych przesłali do siebie wiele walentynek. Nie zabrakło miłości i ciepła.  W nastrojowej atmosferze przy świecach odbyła się kolacja.

Irena Bajsicka

 

19. KONKURS SZOPEK BOŻEGO NARODZENIA

Proces twórczy rozpoczęliśmy od projektu. Tym razem w realizacje pomysłu zaangażowało się kilka osób. Mózgiem całej operacji była Pani Magda. Pierwsze, potajemne spotkania odbyły się w ciemnych podpiwniczeniach internatu. Tam nasi najlepsi internaccy miłośnicy drewna: Krzysztof, Krzysztof i Piotr, którym robota pali się w rękach, zbudowali drewniany szkielet szopki bożonarodzeniowej. Nasza wspólna praca nabierała kształtów. Renatka podzieliła się swoim talentem plastycznym. Stworzyła postaci i tło naszej szopki.

Nasz wysiłek został doceniony! XV finał konkursu "Szopka Bożego Narodzenia - nasza tradycja i współczesność" zakończył się sukcesem. Praca wykonana przez nasz zespół otrzymała III miejsce. Był to również czas podsumowania 15 lat twórczości. Okazało się, że uczestniczyliśmy w konkursie 11 razy. A nasz talent wielokrotnie był doceniany przez jury konkursu.

Gratulujemy!

Magdalena Korycka

 

18. DAR SERCA. – POMOC DZIECIOM Z OŚRODKA OPIEKUŃCZO – LECZNICZEGO W BACIKACH

Wychowankowie, Wychowawcy i Pracownicy Internatu X LO co roku wspomagają w okresie Świąt Bożego Narodzenia dzieci znajdujące się w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Bacikach Średnich. Dzieci niejednokrotnie spędzają tu całe lata dzieciństwa i młodości. Każda złotówka się liczy. Pomóżmy im wspólnie, aby czas Świąt Bożego Narodzenia był im również radością.

W tym zakładzie udzielane są całodobowe świadczenia zdrowotne, które swoim zakresem obejmują pielęgnację i rehabilitację dzieci w wieku do 18 lat, w związku z przebytymi chorobami układu oddechowego, pokarmowego, krążenia, nerwowego, moczowego, wadami narządu słuchu i wzroku, z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa oraz innymi schorzeniami. Są to dzieci upośledzone w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Zakład zapewnia środki farmaceutyczne, materiały medyczne, wyżywienie odpowiedniego do stanu zdrowia, a także opiekę w czasie organizowanych zajęć kulturalno - rekreacyjnych.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za wsparcie.

 Wychowawca Magdalena Korycka

 

17. Świąteczny kącik

Wraz ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w naszym internacie odbył się coroczny konkurs  „Świąteczny kącik”. Nie wystarczyło  jednak zawiesić w pokoju kupiony łańcuch świetlny, czy tez bombki. Najwyżej punktowana  była  pomysłowość  i oryginalność kompozycji świątecznej, oraz ozdoby wykonane własnoręcznie. Wychowankowie, którzy zgłosili się do konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą.

Lilla Maksymczuk

 

 16. Święta Bożego Narodzenia

to czas niezwykłej, uroczystej atmosfery, pełen ciepła, serdecznych życzeń przy przełamywaniu się opłatkiem i tradycyjnych potraw na stołach. 17 grudnia o godz. 19:00 do wspólnej wieczerzy, z tradycyjnymi polskimi potrawami zasiadła cała nasza społeczność internacka. W wigilijny i bożonarodzeniowy nastrój wprowadził nas wszystkich koncert „kolęd i poezji” w wykonaniu naszych wychowanków, przy akompaniamencie gitary i instrumentu klawiszowego. Zaproszeni goście;  Pani Dyrektor, Pani Kierownik, ksiądz Marek z Parafii Błogosławionej Bolesławy Lament, złożyli wszystkim bożonarodzeniowe życzenia. Dzielenie się opłatkiem, przy serdecznych życzeniach płynących z serca, nadało klimat życzliwości i ciepła rodzinnego naszej  wigilijnej wieczerzy.

Następnie wszyscy zasiedliśmy do pięknie nakrytych i zastawionych potrawami wigilijnymi stołów.

Krzysztof Jędrychowski

 

 

15.Świąteczny Kiermasz

Sztab młodych serc zorganizował świąteczny kiermasz. W tym roku podnieśliśmy poprzeczkę! Oprócz aniołków z masy solnej i kart świątecznych, pojawiły się pachnące pierniki i cuda z papierowej wikliny: choinki, gwiazdki, serduszka, koszyki. Darowizna zebrana podczas kiermaszu zostanie przeznaczona na zakup paczek z środkami czystości dla osób samotnych i potrzebujących z parafialnego koła Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w tej szlachetnej inicjatywie.

Magdalena Korycka

 

14. Anioły są wśród nas

„Anioły są wśród nas” to warsztaty plastyczne, na których co roku projektujemy anioły z masy solnej. W miłej atmosferze tworzymy cuda! Warsztaty z okazji Dnia Anioła zjednoczyły nasze talenty. Każdy z Was może stać się właścicielem aniołka z masy solnej. Zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy!

Magdalena Korycka

 

13. Góra Grosza 2018

Już po raz 19 w całym kraju rozpoczęła się akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Jak co roku wspieramy dzieci, które potrzebują naszej życzliwości i ciepłego, rodzinnego domu. Kochani po raz kolejny stanęliście na wysokości zadania! Młode serca otwarte są na potrzeby innych. Jesteście empatyczni i rozumiecie, że wystarczy chcieć a wszystko się ułoży! Dlatego ruszyliście po internackich pokojach i zebraliście okazałą górę złotych monet! Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

Magdalena Korycka

 

12.Maraton  Pisania Listów

      W dniach od 29 listopada  do 9 grudnia  uczestniczyliśmy w   Maratonie Pisania Listów. Jest to akcja Amnesty International, do której przyłącza się miliony ludzi na całym świecie, aby stanąć w obronie praw  człowieka. Chętni wychowankowie pisali listy w obronie osób, których prawa człowieka zostały złamane. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

Lilla Maksymczuk

 

11. Ubieranie choinek

Bardzo lubimy świąteczną atmosferę. Przygotowania do Bożego Narodzenia to również dekorowanie drzewek, miejsc. Choinki ubieramy w adwencie z dużym poświęceniem. Mamy też inne zakątki, gdzie można poczuć zbliżający się święty czas Narodzenia Pana.

Marzena Walczuk

 

10. Wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych

Tegoroczny wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych podarował nam wiele emocji: radość, zaskoczenie, niepewność, strach a nawet łzy. Wszystko to za sprawą naszych wróżek. Niesamowite jak tradycja przenika do naszych współczesnych czasów. Pomimo pośpiechu i zatracenia się w urządzeniach multimedialnych znajdujemy chwilę aby usiąść wspólnie i zastanowić się nad tym co nas czeka w przyszłości. Tajemniczy świat i dreszczyk niepewności przyciąga nas do wróżb z wosku, serc, różańca czy obierek z jabłka! Aby ta przestrzeń nie zanikła zapraszamy wszystkich w przyszłym roku!

Magdalena Korycka

 

09. Świąteczne pieczenie ciasteczek

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Już teraz możemy rozpocząć przygotowania, np. upiec pierniczki i przechować je do Wigilii. Klub Żywienia już w listopadzie wykonał pierniczki i częściowo przeznaczył gotowe wyroby na kiermasz charytatywny.

 Wychowawca Marzena Walczuk

 

08. Uśmiech trwa chwilę, ale jego wspomnienie trwa czasami przez całe życie

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który obchodzimy 21 listopada, może stanowić dodatkową wyjątkową okazję do okazania innym serdecznych gestów, o których niekiedy zapominamy w pogoni za codziennymi sprawami. Ideą tego dnia jest przypomnienie znaczenia w życiu każdego człowieka tak prostych sygnałów życzliwości jak: uśmiech, przyjazne spojrzenie, uprzejmość, miła rozmowa, okazanie empatii. To wystarczy by zauważyć,  jak  niewiele potrzeba w zbudowaniu pozytywnych relacji, które sprawiają, że żyje  nam się lepiej. Pozytywna energia, którą przekazujemy innym, na pewno do nas powróci ze zdwojoną siłą.

Wychowankowie internatu zainspirowani piękną ideą sprawiania innym przyjemności, wykonali łańcuchy uśmiechów, symbolem których była po prostu uśmiechnięta buźka. Łańcuchami udekorowali wnętrze internatu. Przygotowali też „Pocztę Życzliwości”.

Przed kolacją spotkaliśmy się w holu aby wspólnie podkreślić obchody tego dnia.

Samorząd Internatu rozdał wszystkim przybyłym buźki, a pani Kierownik, Wychowawcom oraz innym pracownikom – upominki symbole życzliwości.

Zsumowaliśmy uśmiech, miłe słowo, ciepłe spojrzenie i zabawa była wspaniała.

Zobaczcie sami : -)

Irena Bajsicka

 

 

07. Uroczysty wieczór -  „ Droga Polaków do niepodległości”

08 listopada dzięki grupie teatralno-muzycznej naszego internatu mieliśmy okazję uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości.
Byliśmy razem przez krótką chwilę, ale głęboko poczuliśmy naszą jedność w POLSKOŚCI.                                                         

Marzena Walczuk

 

06. Zwycięstwo naszego wychowanka Mateusza Stanisława B.

07 listopada w Bursie Szkolnej odbył się test wiedzy: "Droga Polaków do wolności". W konkursie brała udział młodzież z białostockich internatów i burs. My również mieliśmy swoich przedstawicieli w osobach: Aleksandra G. i Mateusz Stanisław B. Mateusz Stanisław B. zdobył pierwsze miejsce. Wychowanek jest pasjonatem naszej polskiej historii. Gratulujemy !!!!

Marzena Walczuk

 

05. POMAGAMY!

W ilości siła! Postanowiliśmy zjednoczyć serca i dołączyć się do akcji „Pola nadziei” organizowanej pod patronatem Fundacji Pomóż Im. Akcje rozpoczęliśmy od posadzenia żonkili. Teraz zbieramy pomysły na przedsięwzięcia, które pomogą zebrać fundusze wspierające Domowe Hospicjum dla Dzieci. Potrzeby małych podopiecznych są ogromne, dlatego nie możemy stać obojętnie. Energii do działania dodaje nam myśl, że miarą człowiek nie jest to ile posiada, ale to ile potrafi ofiarować bliźniemu! Działaj, nie siedź bezczynnie!

Magdalena Korycka

 

 

04. WYBORY

Wybory na Przewodniczącego Samorządu Internatu odbyły się według niżej zamieszczonego kalendarza wyborczego:

 

16.10 – 18.10.2018r do godz. 19.00 – przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na Przewodniczącego SI

18.10.2018r o godz. 20.00 - ogłoszenie kandydatur na Przewodniczącego SI oraz spotkanie Opiekuna SI z kandydatami

19.10 – 28.10.2018r do godz.  21.30 - kampania wyborcza na terenie internatu jak i Facebooku internackim

29.10.2018r ( poniedziałek ) o godz. 20.00 ( stołówka ) – prezentacja kandydatów ich programów przed społecznością internatu z możliwością zadawania pytań.

30.10.2018r  (wtorek)od godz. 16.00 do 21.00 WYBORY i OGŁOSZENIE WYNIKÓW

Do kampanii przystąpiło trzech odważnych kandydatów, jedna osoba zrezygnowała. Kandydaci wykorzystali różne formy promocji siebie jak i swoich programów wyborczych. Wykorzystano plakaty wyborcze oraz spoty wyborcze. Kampania wyborcza przebiegała w duchu fair play. Dzień przed wyborami odbyła się prezentacja kandydatów i ich programów przed społecznością internatu z możliwością zadawania pytań. Zestresowani kandydaci odpowiadali na liczne pytania swoich kolegów i koleżanek. Następnego dnia odbyły się wybory.

Oficjalne wyniki wyborów na Przewodniczącego Samorządu Internatu.
=============================================
W wyborach wzięło 121 wychowanków internatu,
38 wychowanków nie głosowało.

Rozkład głosów wyglądał następująco:

1. Igor Bobro - 53 głosy/43, 80% PRZEWODNICZĄCY
2. Patrycja Witkowska - 44 głosy/36,36% ZASTĘPCA
3. Marta Jakimiuk - 23 głosy/19% ZASTĘPCA

głosy nieważne - 1

Frekwencja 76, 54%

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w wyborach i gratulujemy wygranej Igorowi.

Opiekun Samorządu Internatu

Dariusz Daniluk

 

 

03. BĄDŹMY RAZEM BO ŁĄCZY NAS POLSKOŚĆ!!!

           18 października gościliśmy ekspertów z Instytucji Pamięci Narodowej w Białymstoku. 
Dowiedzieliśmy się jakie badania prowadzili i prowadzą specjaliści tej instytucji na terenie Podlasia, co odkryli i kto jeszcze nie odpowiedział za zbrodnie na naszych Rodakach. Odczuliśmy atmosferę lat skrytej niewoli naszego narodu po II wojnie światowej.
Chcemy wiedzieć i pamiętać!!!           

                                                                                                                                Marzena Walczuk

 

02. OTRZĘSINY W INTERNACIE

Impreza integracyjna – „Otrzęsiny” w Internacie odbyła się 15 października 2018 r. o godzinie 1930. Zebranych wychowawców i wychowanków w holu przywitała Kinga, zapoznała wszystkich z konkurencjami z którymi należy się zmierzyć tego wieczoru:

 1. Karaoke.
 2. Zgadnij co jesz.
 3. Wychowawcy i grupy.
 4. Odpowiedz na pytanie.
 5. Zgadnij co to.
 6. Jaka to melodia.

Organizatorzy rozdali plakietki

OTRZĘSINY

2018 r.

Grupa I

 

Zmagania z zadaniami okazały się najłatwiejsze dla grupy VII.

W nagrodę otrzymali wspaniały

 

 

 

01. TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ NA BOISKU "ORLIK"

W dniu 24.09.18r. w odpowiedzi na zaproszenie Internatu Zespołu Szkół Handlowo – Ekonomicznych w Białymstoku wzięliśmy udział w dziewiątym międzyinternatowym turnieju piłki nożnej rozgrywanym na boisku „Orlik”. Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna zmierzyła się z internatem gospodarzy, ZSR z Białegostoku, ZSOiZ z Moniek oraz Bursą Szkolną z Białegostoku. Walczyliśmy dzielnie i skutecznie, udało nam się pokonać przeciwników i wyjść z grupy. Niestety jeden z naszych zawodników doznał kontuzji, nie poddaliśmy się jednak  i ostatecznie zajęliśmy wysokie,  czwarte miejsce w turnieju. Gratulujemy naszej drużynie, zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju.

Urszula Zarzecka

 

 

 

 

Witamy w internacie!

 

Zaprasza Cię
INTERNAT
X Liceum Ogólnokształcącego

 

ul. Zwycięstwa 28
15-703 Białystok

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 85 651 02 61

telefony wewnętrzne:

kierownik internatu - 45

wychowawcy - 49

intendent - 44

kuchnia - 48

portiernia - 33

 

kierownik internatu: mgr Maria Bugajska-Dryl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

Rekrutacja

 

 

 W PRZYGOTOWANIU

 

 

 

Internat - ogłoszenia

ZASADY ODPŁATNOŚCI ZA INTERNAT

Płatności dokonujemy obowiązkowo do 25 dnia każdego miesiąca
•    miesięczna opłata za zakwaterowanie od dnia 01.02.2017 :70,00 zł
•    stawka żywieniowa :10,00 zł za dzień
na numer konta
53 1240 1154 1111 0010 4716 4511
XLO, ul. Stołeczna 6, 15-879 Białystok
 
•    w przelewie wpisujemy Imię i Nazwisko mieszkańca internatu oraz miesiąc za który wpłacamy.
Odpisy kartek żywieniowych :
•    w razie choroby i zwolnienia lekarskiego (powyżej 3 dni).
•    wyjazdu na wycieczkę, zawodów sportowych, praktyk itp. (zgłoszenie najpóźniej 5 dni przed planowanym wyjazdem, po złożeniu pisemnego wniosku).
•    w przypadku nieobecności ucznia zwrotowi podlega dzienna wysokość opłaty za każdy dzień z wyłączeniem 2 pierwszych dni nieobecności chyba ,że nieobecność zostanie zgłoszona z wyprzedzeniem.
INFORMACJA O ODPŁATNOŚCI DLA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH
Z NOCLEGU W INTERNACIE X LO W BIAŁYMSTOKU
(UWAGA BUDYNEK INTERNATU MIEŚCI SIĘ PRZY UL. ZWYCIĘSTWA 28)
 
NR KONTA
53 1240 1154 1111 0010 4716 4511
X Liceum Ogólnokształcące
XLO, ul. Stołeczna 6, 15-879 Białystok
z dopiskiem: za kogo, ilość noclegów i daty
Opłaty za nocleg obowiązujące od dnia 01.02.2017
dla osób indywidualnych, ustala się następujące opłaty za nocleg:
a) opłata za 1 dobę w pokoju czteroosobowym i większym - 30 zł brutto,
b) opłata za 1 dobę w pokoju dwuosobowym - 40 zł brutto,
c) opłata za 1 dobę w pokoju jednoosobowym - 50 zł brutto.
3. Przy kwaterowaniu grup zorganizowanych ustala się opłatę w wysokości 80 % opłat określonych w § 3 pkt. 2.tj.
Ad. a) 24,00zł brutto
       b) 32,00zł brutto
       c) 40,00zl brutto

ZASADY ODPŁATNOŚCI ZA INTERNAT

Płatności dokonujemy obowiązkowo do 25 dnia każdego miesiąca
•    miesięczna opłata za zakwaterowanie od dnia 01.02.2017 :70,00 zł
•    stawka żywieniowa :10,00 zł za dzień
na numer konta
53 1240 1154 1111 0010 4716 4511
X LO Antoniuk Fabryczny 1, 15-762 Białystok
 
•    w przelewie wpisujemy Imię i Nazwisko mieszkańca internatu oraz miesiąc za który wpłacamy.
Odpisy kartek żywieniowych :
•    w razie choroby i zwolnienia lekarskiego (powyżej 3 dni).
•    wyjazdu na wycieczkę, zawodów sportowych, praktyk itp. (zgłoszenie najpóźniej 5 dni przed planowanym wyjazdem, po złożeniu pisemnego wniosku).
•    w przypadku nieobecności ucznia zwrotowi podlega dzienna wysokość opłaty za każdy dzień z wyłączeniem 2 pierwszych dni nieobecności chyba ,że nieobecność zostanie zgłoszona z wyprzedzeniem.
INFORMACJA O ODPŁATNOŚCI DLA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH
Z NOCLEGU W INTERNACIE X LO W BIAŁYMSTOKU
(UWAGA BUDYNEK INTERNATU MIEŚCI SIĘ PRZY UL. ZWYCIĘSTWA 28)
 
NR KONTA
53 1240 1154 1111 0010 4716 4511
X Liceum Ogólnokształcące
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
z dopiskiem: za kogo, ilość noclegów i daty
Opłaty za nocleg obowiązujące od dnia 01.02.2017
dla osób indywidualnych, ustala się następujące opłaty za nocleg:
a) opłata za 1 dobę w pokoju czteroosobowym i większym - 30 zł brutto,
b) opłata za 1 dobę w pokoju dwuosobowym - 40 zł brutto,
c) opłata za 1 dobę w pokoju jednoosobowym - 50 zł brutto.
3. Przy kwaterowaniu grup zorganizowanych ustala się opłatę w wysokości 80 % opłat określonych w § 3 pkt. 2.tj.
Ad. a) 24,00zł brutto
       b) 32,00zł brutto
       c) 40,00zl brutto

Regulamin internatu

{edocs}dokumenty/prawo/regulamininternatu.doc,780,500,link{/edocs}

Baza internatu

BAZA INTERNATU

ZASTANAWIASZ SIĘ, CO MOŻEMY CI ZAPROPONOWAĆ? 

OFERUJEMY:

-       dobrą bazę lokalową, 3 – 4 osoby w pokoju,

-       bardzo dobre warunki  higieniczno – sanitarne,

-       smaczne, zdrowe i tanie całodzienne wyżywienie, obiadki, które smakują „jak u mamy”

-       konkurencyjną opłatę za zakwaterowanie i wyżywienie, 

-       stołówkę z nowoczesnym zapleczem kuchennym,

-       tanie noclegi dla osób indywidualnych i grup sportowych (oraz innych) w weekendy, możliwość skorzystania z bazy noclegowej w okresach ferii i wakacji,

-       piękne położenie z ogrodem i miejscami do grillowania, wypoczynku oraz relaksu,

POSIADAMY:

-       salę TV z kinem domowym,

-       pracownię komputerową z dostępem do Internetu, wi-fi,

-       boisko do piłki nożnej, siatkowej  i koszykowej,

-       salę tenisa stołowego,

-       dobrze wyposażoną salę ćwiczeń dla dziewcząt i chłopców,

-       czytelnię z bogatym księgozbiorem (słowniki, literatura, podręczniki, prasa),

-       pokoje cichej nauki,

-       kuchnię z wyposażeniem do samodzielnego przygotowania posiłków potocznie nazywaną „kuchcikiem”.

 

UWAGA!

Uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego przyjmowani są do internatu w pierwszej kolejności.


Kluby Zainteresowań

 

KLUBY ZAINTERESOWAŃ

Tutaj nie będziesz się nudzić!
Wśród proponowanych przez nas klubów i kół zainteresowań będziesz mógł znaleźć coś dla Siebie!

Prężnie działają kluby:

- KLUB SPOTKANIA ZE SZTUKĄ
- KLUB KULTURALNO-ROZRYWKOWY
- KLUB PLASTYCZNO-DEKORATORSKI
- KLUB SPORTOWY
- KLUB ŻYWIENIA
- KLUB INFORMATYCZNO-KOMUNIKACYJNY

 


KLUB „SPOTKANIA ZE SZTUKĄ”

 

Klub działający w internacie skupia młodzież szczególnie uzdolnioną artystycznie. Obecnie wspierane są i działają dwa ogniwa sztuki: grupy teatralno-kabaretowe i grupa fotografików.

Ogniwo teatru.

Grupa teatralno kabaretowa „Zaraz” ma na swoim koncie kilka wystąpień przed publicznością internatu. Dużym sukcesem było zajęcie pierwszego miejsca w dziedzinie teatru na II Międzybursowym Konkursie Twórczego Działania Młodzieży w Łomży w 2011 roku. Grupa w sposób humorystyczny i groteskowy przedstawiła obraz kobiety w spektaklu pt. „Ewa i Adam”. Spektakl powtórzono w internacie na imprezie pożegnalnej maturzystom. Młodzież poznaje ciężką drogę dobrania, napisania, dopasowania scenariuszy. Uczy się być jednocześnie nie tylko aktorem ale reżyserem, animatorem, charakteryzatorem danego przedstawienia. Warsztaty teatralne dają uczestnikom nie tylko satysfakcję z wykonania zadania, ale również zabawę   i doskonalą ich stosunki interpersonalne wiążąc przyjaźnie. Wystąpienia przed widzami internatu dają młodym, może przeszłym aktorom możliwość nawiązania kontaktu i oswojenia się z publicznością w sprzyjającej atmosferze.

Ogniwo fotografii.

W internacie istnieje galeria fotografii. Uzdolnionym wychowankom umożliwia ona pierwszą lub jedną z pierwszych form zaistnienia prac  w formie wystawy. Wszystkim wychowankom galeria  przybliża sztukę fotografii jako jedną z form sztuki plastycznej. Program obejmuje część badawczą – rozpoznanie uzdolnień wychowanków, część teoretyczną – kierunkowanie wychowanka na osobisty rozwój w dziedzinie sztuki- zaproponowanie fachowych zajęć, konsultacji na terenie miasta, spotkania w klubie artystów w internacie, część praktyczną – wykonanie prac na zadany temat do galerii.  

Cele istnienia klubu

·        Wspieranie utalentowanych i uwrażliwionych na sztukę wychowanków

·        Wprowadzenie do internatu miejsca na sztukę

·        Kształcenie wrażliwości na sztukę

·        Pomoc w doskonaleniu rozwoju osobistego wychowanków

·        Wymiana doświadczeń, wiedzy, współpraca i Integracja grupy młodzieży uzdolnionej

·        Doskonalenie relacji interpersonalnych

·         

Dzięki działalności Klubu każdy Wychowanek ma okazję uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych naszego internatu.

 

                                                                                                              Wychowawca Marzena Walczuk


KLUB KULTURALNO - ROZRYWKOWY

Poprzez działalność w klubie kulturalno – rozrywkowym  wychowankowie są wdrażani do aktywnego udziału w życiu społecznym internatu. W klubie spotykają się osoby, którym nie jest obojętne to, co dzieje się w tej społeczności. Zadania realizowane przez klub kulturalno – rozrywkowy wynikają z planu pracy samorządu internatu. Celem działalności jest organizacja czasu wolnego wychowanków oraz zachęcenie ich do aktywnego udziału w życiu społecznym placówki. W związku z tym odbywają się u nas cykliczne imprezy takie jak: otrzęsiny, wieczór wróżb andrzejkowych, walentynki, pożegnanie absolwentów, dyskoteki, imprezy integracyjne przy ognisku.

Kolejnym zadaniem stojącym przed naszym klubem jest rozwijanie zainteresowań kulturalnych wychowanków. Działalność klubu przyczynia się w dużym stopniu do tworzenia przyjaznej atmosfery w internacie. Organizowane przez nas imprezy ułatwiają wychowankom lepsze wzajemne poznanie.                                                                                                   

Wychowawca Marta Opolska


KLUB PLASTYCZNO - DEKORATORSKI

 Klub plastyczno – dekoratorski  skupia wokół siebie młodzież która chce rozwijać swoje zdolności manualne i zmysł artystyczny. Celem naszych spotkań jest rozbudzenie w młodzieży poczucia estetyki. Kształtowanie w nich postawy twórczej, otwartej na rzeczywistość. Przez własną aktywność próbujemy rozwijać w nich talent, uczyć odwagi w wyrażaniu siebie, nie kryjąc się w cieniu własnej niepewności. Stwarzamy możliwość zaprezentowania własnych prac. Zachęcamy młodzież do czynnego uczestnictwa w życiu artystycznym naszego regionu.

Twórczość plastyczną młodzież podejmuje w internacie podczas spotkań całej grupy z udziałem wychowawcy lub indywidualnie. Prace w zależności od zainteresowań młodzieży są bardzo różnorodne: ołówek, farby plakatowe, kredki pastelowe, masa solna, origami, technika kolażu itd.

Sekcja skupia się również na cyklicznej pracy w internacie np. prowadzenie kroniki, tworzenie ozdób świątecznych itp. Do obowiązków sekcji plastyczno-dekoratorskiej należy prowadzenie kroniki internatu. W niej zamieszczamy wszystkie wydarzenia z życia internatu. W zespole redagujemy materiały umieszczane w kronice. Wklejamy tam zdjęcia, wycinki z gazet, oraz sentencje i podpisy naszych gości. Poza tym dbamy o wystrój internatu. Na ścianach widnieją nasze prace. Wykorzystując zdolności plastyczne dekorujemy internat przy każdej okazji poczynając od serduszek na Walentynki, przez ozdoby choinkowe podczas Świąt Bożego Narodzenia, do wiosennych kwiatków które „kwitną” na naszych ścianach, firankach i gablotach gdy przychodzi wiosna.

Co roku organizujemy w internacie warsztaty pisankarskie. Uczymy się wykonywać pisanki wielkanocne staropolską metodą batikową (tworzenie wzorów z wosku pszczelego i barwienie pisanek), pisanki skrobane, oklejane włóczką. Przy różnych okazjach uczestniczymy w konkursach plastycznych.

                                                                                                             

 Wychowawca  Magdalena Korycka


KLUB SPORTOWY

Jednym z celów naszej pracy jest zachęcanie młodzieży do zdrowego stylu życia oraz uświadamianie korzyści płynących ze stosowania takiej postawy. W celu zintensyfikowania naszych działań stworzyliśmy w internacie klub sportowy. Działalność klubu skupia się na popularyzacji sportu oraz rekreacji wśród wychowanków internatu. Jednym z głównych zadań w ramach pracy klubu jest organizowane rozgrywek sportowych. Ta forma spędzania czasu wolnego zyskała dużą popularność wśród młodzieży. Wychowankowie bardzo chętnie biorą udział w tego typu przedsięwzięciach, mają również wpływ na wybór dziedziny w ramach której rozgrywki są organizowane. Często dzieje się tak, że rozgrywki swym zasięgiem obejmują kilka placówek. Fakt rywalizacji z młodzieżą z innych internatów zawsze wpływa niezwykle mobilizująco na naszych wychowanków. Każda taka impreza dostarcza wielu wrażeń i nowych doświadczeń. Dziedzinami najczęściej wybieranymi jest piłka nożna, piłka siatkowa oraz tenis stołowy.

Kolejnym zadaniem wynikającym z planu pracy klubu jest organizacja pozalekcyjnych zajęć sportowych dla młodzieży internackiej. W związku z powyższym, co najmniej dwa razy w tygodniu prowadzimy zajęcia z wychowankami na sali gimnastycznej w szkole. Młodzież głównie preferuje grę w siatkówkę, koszykówkę bądź piłkę nożną. Staramy się uczestniczyć we wszystkich imprezach sportowych organizowanych przez szkołę.

Działalność klubu skupia się również na budowaniu postawy prawdziwego kibica. Wychowankowie zachęcani są do oglądania transmisji z imprez oraz zawodów sportowych. Chłopcy kibicują rozgrywkom w piłce nożnej naszej kadry narodowej oraz drużynie Jagiellonii. Transmisjom zawsze towarzyszą wielkie emocje oraz burzliwe dyskusje dotyczące gry zawodników.

W internacie znajduje się sala ćwiczeń oraz sala do ping - ponga. Dzięki temu młodzież ma możliwość wzmacniania swojej tężyzny fizycznej a także uczenia się gry w tenisa stołowego. Wychowankowie we własnym zakresie opiekują się tymi pomieszczeniami, dbają o sprzęt oraz porządek w salach. 

Nasi wychowankowie z wielkim zaangażowaniem i  charyzmą  uczestniczą we wszystkich proponowanych przez nas przedsięwzięciach. Klub sportowy cieszy się zawsze dużą popularnością wśród młodzieży, staje się okazją do wyzwalania pozytywnej energii oraz  wielkich emocji. Ponadto, w sposób niezwykle naturalny sprzyja identyfikowaniu się z placówką. 

 

Wychowawca Urszula Zarzecka


KLUB ŻYWIENIA

Klub żywienia w internacie istnieje pod hasłem: „Sztuka prawidłowego żywienia”.   Spotkania z młodzieżą pod opieką wychowawcy mają na celu:

·         Promocję zdrowego stylu życia

·         Popularyzację zasad prawidłowego żywienia

Wychowankowie podczas spotkań:

 • kształcą i doskonalą swoje umiejętności korzystania z tablic wartości odżywczych  produktów,
 • planują jadłospisy zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia,
 • rozumieją zagrożenia dla zdrowia wynikające z niewłaściwego stosowania diet   odchudzających  i preparatów czynnych,
 • umieją rozpoznać szkodliwe dodatki do żywności, a podczas robienia zakupów czytają  informację żywieniową na produkcie i świadomie dokonują wyboru,
 • uczą się także nakrywać i dekorować stoły na różne okazje.

Młodzież w internacie jest instruowana o sposobach przechowywania żywności, aby ta nie stała się zagrożeniem dla zdrowia.

        W internacie mamy do dyspozycji aneks kuchenny pod nazwą „Kuchcik”. Dbamy tam o porządek i czystość. Aneks wyposażony jest w kuchnię i piecyk  elektryczny, chłodziarkę i kuchnię mikrofalową. Przygotowany posiłek można zjeść przy bufecie lub przy stole. Tablice edukacyjne wykonane przez nas przypominają korzystającym osobom z „Kuchcika”  o zasadach zdrowego żywienia. Można tu doskonalić swoje umiejętności kulinarne. Powstają tu dzieła sztuki. Ciekawe przepisy zbierane są w naszej specjalnej „Księdze kucharskiej”.

W klubie opracowujemy zakres obowiązków osoby dyżurującej w stołówce ucząc się tym samym samoobsługi. Śniadania i kolacje serwowane są  w bufecie szwedzkim. Dbamy również o okolicznościowy wystrój naszej stołówki. Przed Świętami Bożego Narodzenia klub dekoruje ją do wieczerzy wigilijnej, która zawsze jest najważniejszą wspólną uroczystością naszej społeczności.

Klub  ma wpływ na sektor żywienia w internacie. Przeprowadzamy ankiety zadowolenia z pracy stołówki  i jadłospisu. Wyniki omawiamy z Panią Kierownik internatu.

      Jesteśmy klubem otwartym na każdego Wychowanka i Jego pomysły.  Zapraszamy serdecznie.

                                                                                                                            

Wychowawca   Marzena Walczuk

 


KLUB INFORMATYCZNO – KOMUNIKACYJNY

Pracownia komputerowa powstała w czerwcu 2003 roku. Wyposażona jest w nowoczesny sprzęt komputerowy, stałe łącze internetowe, odpowiednie oświetlenie i stanowiska pracy, a także oprogramowanie oraz materiały dydaktyczne. Obecnie dysponujemy multimedialnymi komputerami pracującymi w sieci komputerowej. Sprzęt komputerowy przyciąga wielu zapaleńców. Kółko informatyczne adresowane jest do młodzieży zainteresowanej komputerami i informatyką.  Młodzież naszego internatu na zajęciach w pracowni komputerowej może nie tylko świetnie się bawić, ale także zdobywać i rozwijać wiedzę, sprawdzać swoje umiejętności, komunikować się między sobą i korzystając z komputerów i Internetu nie tylko do gier i zabaw oraz komunikacji na portalach społecznościowych, ale do nauki własnej, oraz w celu przygotowania się do zajęć w szkole. Komputer i Internet wychowankowie wykorzystują do poszerzania swojej wiedzy i zainteresowań, odrabiania zadań domowych, posługując się programami i grami edukacyjnymi. Klub dają możliwość uczestnikom wykazania się inwencją w czasie tworzenia prac w formie prezentacji multimedialnych, filmów, rysunków, fotografii itp. Młodzież poznaje nowoczesne sposoby komunikacji i wymiany informacji w sieci oraz oswaja się ze sprzętem komputerowym, uczy się organizować własną pracę i rozwija zdolności manualne. Każdy uczestnik ma podczas zajęć czas dla siebie. Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze, a ich poziom dostosowywany jest do poziomu uczestników.

Wychowawca Krzysztof Jędrychowski

Nasze atuty

NASZE ATUTY:

- internat pracuje 7 dni w tygodniu, na weekend nie musisz wyjeżdżać,
- smaczne, zdrowe i tanie całodzienne wyżywienie,
- konkurencyjna w mieście opłata za zakwaterowanie,
- wiele różnorodnych propozycji spędzania czasu wolnego, rozwijania swoich 
  zdolności i zainteresowań,
- doskonałe położenie w centrum miasta,
- ciepła, domowa atmosfera na co dzień,, 
- tanie noclegi w weekendy,
- pracownia komputerowa ze stałym łączem internetowym, wi-fi,
- sala TV z kinem domowym,
- aneks kuchenny z możliwością samodzielnego przygotowywania posiłków,
- pralnio-suszarnia,
- sala ćwiczeń.

 

Nad bezpieczeństwem i spokojnym snem czuwa wykwalifikowana i przyjazna kadra wychowawcza służąca pomocą i wsparciem przez 24 godziny na dobę!

 

 

 

KLUBY ZAINTERESOWAŃ

Tutaj nie będziesz się nudzić!
Wśród proponowanych przez nas klubów i kół zainteresowań będziesz mógł znaleźć coś dla Siebie!

Prężnie działają kluby:

- KLUB SPOTKANIA ZE SZTUKĄ
- KLUB KULTURALNO-ROZRYWKOWY
- KLUB PLASTYCZNO-DEKORATORSKI
- KLUB SPORTOWY
- KLUB ŻYWIENIA
- KLUB INFORMATYCZNO-KOMUNIKACYJNY

 


KLUB „SPOTKANIA ZE SZTUKĄ”

 

Klub działający w internacie skupia młodzież szczególnie uzdolnioną artystycznie. Obecnie wspierane są i działają dwa ogniwa sztuki: grupy teatralno-kabaretowe i grupa fotografików.

Ogniwo teatru.

Grupa teatralno kabaretowa „Zaraz” ma na swoim koncie kilka wystąpień przed publicznością internatu. Dużym sukcesem było zajęcie pierwszego miejsca w dziedzinie teatru na II Międzybursowym Konkursie Twórczego Działania Młodzieży w Łomży w 2011 roku. Grupa w sposób humorystyczny i groteskowy przedstawiła obraz kobiety w spektaklu pt. „Ewa i Adam”. Spektakl powtórzono w internacie na imprezie pożegnalnej maturzystom. Młodzież poznaje ciężką drogę dobrania, napisania, dopasowania scenariuszy. Uczy się być jednocześnie nie tylko aktorem ale reżyserem, animatorem, charakteryzatorem danego przedstawienia. Warsztaty teatralne dają uczestnikom nie tylko satysfakcję z wykonania zadania, ale również zabawę   i doskonalą ich stosunki interpersonalne wiążąc przyjaźnie. Wystąpienia przed widzami internatu dają młodym, może przeszłym aktorom możliwość nawiązania kontaktu i oswojenia się z publicznością w sprzyjającej atmosferze.

Ogniwo fotografii.

W internacie istnieje galeria fotografii. Uzdolnionym wychowankom umożliwia ona pierwszą lub jedną z pierwszych form zaistnienia prac  w formie wystawy. Wszystkim wychowankom galeria  przybliża sztukę fotografii jako jedną z form sztuki plastycznej. Program obejmuje część badawczą – rozpoznanie uzdolnień wychowanków, część teoretyczną – kierunkowanie wychowanka na osobisty rozwój w dziedzinie sztuki- zaproponowanie fachowych zajęć, konsultacji na terenie miasta, spotkania w klubie artystów w internacie, część praktyczną – wykonanie prac na zadany temat do galerii.  

Cele istnienia klubu

·        Wspieranie utalentowanych i uwrażliwionych na sztukę wychowanków

·        Wprowadzenie do internatu miejsca na sztukę

·        Kształcenie wrażliwości na sztukę

·        Pomoc w doskonaleniu rozwoju osobistego wychowanków

·        Wymiana doświadczeń, wiedzy, współpraca i Integracja grupy młodzieży uzdolnionej

·        Doskonalenie relacji interpersonalnych

·         

Dzięki działalności Klubu każdy Wychowanek ma okazję uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych naszego internatu.

 

                                                                                                              Wychowawca Marzena Walczuk


 

KLUB KULTURALNO - ROZRYWKOWY

Poprzez działalność w klubie kulturalno – rozrywkowym  wychowankowie są wdrażani do aktywnego udziału w życiu społecznym internatu. W klubie spotykają się osoby, którym nie jest obojętne to, co dzieje się w tej społeczności. Zadania realizowane przez klub kulturalno – rozrywkowy wynikają z planu pracy samorządu internatu. Celem działalności jest organizacja czasu wolnego wychowanków oraz zachęcenie ich do aktywnego udziału w życiu społecznym placówki. W związku z tym odbywają się u nas cykliczne imprezy takie jak: otrzęsiny, wieczór wróżb andrzejkowych, walentynki, pożegnanie absolwentów, dyskoteki, imprezy integracyjne przy ognisku.

Kolejnym zadaniem stojącym przed naszym klubem jest rozwijanie zainteresowań kulturalnych wychowanków. Działalność klubu przyczynia się w dużym stopniu do tworzenia przyjaznej atmosfery w internacie. Organizowane przez nas imprezy ułatwiają wychowankom lepsze wzajemne poznanie.                                                                                                   

Wychowawca Marta Opolska


KLUB PLASTYCZNO - DEKORATORSKI

 Klub plastyczno – dekoratorski  skupia wokół siebie młodzież która chce rozwijać swoje zdolności manualne i zmysł artystyczny. Celem naszych spotkań jest rozbudzenie w młodzieży poczucia estetyki. Kształtowanie w nich postawy twórczej, otwartej na rzeczywistość. Przez własną aktywność próbujemy rozwijać w nich talent, uczyć odwagi w wyrażaniu siebie, nie kryjąc się w cieniu własnej niepewności. Stwarzamy możliwość zaprezentowania własnych prac. Zachęcamy młodzież do czynnego uczestnictwa w życiu artystycznym naszego regionu.

Twórczość plastyczną młodzież podejmuje w internacie podczas spotkań całej grupy z udziałem wychowawcy lub indywidualnie. Prace w zależności od zainteresowań młodzieży są bardzo różnorodne: ołówek, farby plakatowe, kredki pastelowe, masa solna, origami, technika kolażu itd.

Sekcja skupia się również na cyklicznej pracy w internacie np. prowadzenie kroniki, tworzenie ozdób świątecznych itp. Do obowiązków sekcji plastyczno-dekoratorskiej należy prowadzenie kroniki internatu. W niej zamieszczamy wszystkie wydarzenia z życia internatu. W zespole redagujemy materiały umieszczane w kronice. Wklejamy tam zdjęcia, wycinki z gazet, oraz sentencje i podpisy naszych gości. Poza tym dbamy o wystrój internatu. Na ścianach widnieją nasze prace. Wykorzystując zdolności plastyczne dekorujemy internat przy każdej okazji poczynając od serduszek na Walentynki, przez ozdoby choinkowe podczas Świąt Bożego Narodzenia, do wiosennych kwiatków które „kwitną” na naszych ścianach, firankach i gablotach gdy przychodzi wiosna.

Co roku organizujemy w internacie warsztaty pisankarskie. Uczymy się wykonywać pisanki wielkanocne staropolską metodą batikową (tworzenie wzorów z wosku pszczelego i barwienie pisanek), pisanki skrobane, oklejane włóczką. Przy różnych okazjach uczestniczymy w konkursach plastycznych.

                                                                                                             

 Wychowawca  Magdalena Korycka


 

KLUB SPORTOWY

Jednym z celów naszej pracy jest zachęcanie młodzieży do zdrowego stylu życia oraz uświadamianie korzyści płynących ze stosowania takiej postawy. W celu zintensyfikowania naszych działań stworzyliśmy w internacie klub sportowy. Działalność klubu skupia się na popularyzacji sportu oraz rekreacji wśród wychowanków internatu. Jednym z głównych zadań w ramach pracy klubu jest organizowane rozgrywek sportowych. Ta forma spędzania czasu wolnego zyskała dużą popularność wśród młodzieży. Wychowankowie bardzo chętnie biorą udział w tego typu przedsięwzięciach, mają również wpływ na wybór dziedziny w ramach której rozgrywki są organizowane. Często dzieje się tak, że rozgrywki swym zasięgiem obejmują kilka placówek. Fakt rywalizacji z młodzieżą z innych internatów zawsze wpływa niezwykle mobilizująco na naszych wychowanków. Każda taka impreza dostarcza wielu wrażeń i nowych doświadczeń. Dziedzinami najczęściej wybieranymi jest piłka nożna, piłka siatkowa oraz tenis stołowy.

Kolejnym zadaniem wynikającym z planu pracy klubu jest organizacja pozalekcyjnych zajęć sportowych dla młodzieży internackiej. W związku z powyższym, co najmniej dwa razy w tygodniu prowadzimy zajęcia z wychowankami na sali gimnastycznej w szkole. Młodzież głównie preferuje grę w siatkówkę, koszykówkę bądź piłkę nożną. Staramy się uczestniczyć we wszystkich imprezach sportowych organizowanych przez szkołę.

Działalność klubu skupia się również na budowaniu postawy prawdziwego kibica. Wychowankowie zachęcani są do oglądania transmisji z imprez oraz zawodów sportowych. Chłopcy kibicują rozgrywkom w piłce nożnej naszej kadry narodowej oraz drużynie Jagiellonii. Transmisjom zawsze towarzyszą wielkie emocje oraz burzliwe dyskusje dotyczące gry zawodników.

W internacie znajduje się sala ćwiczeń oraz sala do ping - ponga. Dzięki temu młodzież ma możliwość wzmacniania swojej tężyzny fizycznej a także uczenia się gry w tenisa stołowego. Wychowankowie we własnym zakresie opiekują się tymi pomieszczeniami, dbają o sprzęt oraz porządek w salach. 

Nasi wychowankowie z wielkim zaangażowaniem i  charyzmą  uczestniczą we wszystkich proponowanych przez nas przedsięwzięciach. Klub sportowy cieszy się zawsze dużą popularnością wśród młodzieży, staje się okazją do wyzwalania pozytywnej energii oraz  wielkich emocji. Ponadto, w sposób niezwykle naturalny sprzyja identyfikowaniu się z placówką. 

 

Wychowawca Urszula Zarzecka


KLUB ŻYWIENIA

Klub żywienia w internacie istnieje pod hasłem: „Sztuka prawidłowego żywienia”.   Spotkania z młodzieżą pod opieką wychowawcy mają na celu:

·         Promocję zdrowego stylu życia

·         Popularyzację zasad prawidłowego żywienia

Wychowankowie podczas spotkań:

 • kształcą i doskonalą swoje umiejętności korzystania z tablic wartości odżywczych  produktów,
 • planują jadłospisy zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia,
 • rozumieją zagrożenia dla zdrowia wynikające z niewłaściwego stosowania diet   odchudzających  i preparatów czynnych,
 • umieją rozpoznać szkodliwe dodatki do żywności, a podczas robienia zakupów czytają  informację żywieniową na produkcie i świadomie dokonują wyboru,
 • uczą się także nakrywać i dekorować stoły na różne okazje.

Młodzież w internacie jest instruowana o sposobach przechowywania żywności, aby ta nie stała się zagrożeniem dla zdrowia.

        W internacie mamy do dyspozycji aneks kuchenny pod nazwą „Kuchcik”. Dbamy tam o porządek i czystość. Aneks wyposażony jest w kuchnię i piecyk  elektryczny, chłodziarkę i kuchnię mikrofalową. Przygotowany posiłek można zjeść przy bufecie lub przy stole. Tablice edukacyjne wykonane przez nas przypominają korzystającym osobom z „Kuchcika”  o zasadach zdrowego żywienia. Można tu doskonalić swoje umiejętności kulinarne. Powstają tu dzieła sztuki. Ciekawe przepisy zbierane są w naszej specjalnej „Księdze kucharskiej”.

W klubie opracowujemy zakres obowiązków osoby dyżurującej w stołówce ucząc się tym samym samoobsługi. Śniadania i kolacje serwowane są  w bufecie szwedzkim. Dbamy również o okolicznościowy wystrój naszej stołówki. Przed Świętami Bożego Narodzenia klub dekoruje ją do wieczerzy wigilijnej, która zawsze jest najważniejszą wspólną uroczystością naszej społeczności.

Klub  ma wpływ na sektor żywienia w internacie. Przeprowadzamy ankiety zadowolenia z pracy stołówki  i jadłospisu. Wyniki omawiamy z Panią Kierownik internatu.

      Jesteśmy klubem otwartym na każdego Wychowanka i Jego pomysły.  Zapraszamy serdecznie.

                                                                                                                            

Wychowawca   Marzena Walczuk

 


KLUB INFORMATYCZNO – KOMUNIKACYJNY

Pracownia komputerowa powstała w czerwcu 2003 roku. Wyposażona jest w nowoczesny sprzęt komputerowy, stałe łącze internetowe, odpowiednie oświetlenie i stanowiska pracy, a także oprogramowanie oraz materiały dydaktyczne. Obecnie dysponujemy multimedialnymi komputerami pracującymi w sieci komputerowej. Sprzęt komputerowy przyciąga wielu zapaleńców. Kółko informatyczne adresowane jest do młodzieży zainteresowanej komputerami i informatyką.  Młodzież naszego internatu na zajęciach w pracowni komputerowej może nie tylko świetnie się bawić, ale także zdobywać i rozwijać wiedzę, sprawdzać swoje umiejętności, komunikować się między sobą i korzystając z komputerów i Internetu nie tylko do gier i zabaw oraz komunikacji na portalach społecznościowych, ale do nauki własnej, oraz w celu przygotowania się do zajęć w szkole. Komputer i Internet wychowankowie wykorzystują do poszerzania swojej wiedzy i zainteresowań, odrabiania zadań domowych, posługując się programami i grami edukacyjnymi. Klub dają możliwość uczestnikom wykazania się inwencją w czasie tworzenia prac w formie prezentacji multimedialnych, filmów, rysunków, fotografii itp. Młodzież poznaje nowoczesne sposoby komunikacji i wymiany informacji w sieci oraz oswaja się ze sprzętem komputerowym, uczy się organizować własną pracę i rozwija zdolności manualne. Każdy uczestnik ma podczas zajęć czas dla siebie. Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze, a ich poziom dostosowywany jest do poziomu uczestników.

Wychowawca Krzysztof Jędrychowski

 

Copyright © 2019 Strona XLO w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Copyright © 2004-2018. All Rights Reserved.