Wróciliśmy z obozu szkoleniowego w Międzywodziu

Oto nasza krótka relacja z pobytu w Międzywodziu:                            

9 września 2013 r. o 7.30 wyjechaliśmy z Białegostoku  do Międzywodzia. Po 12 godzinach jazdy pociągiem dotarliśmy wreszcie do Ośrodka Wypoczynkowego „Gryf”. Każdego dnia (oprócz poniedziałku)  zajęcia rozpoczynały się  o godz. 9:00 rano, a kończyły o godz. 18:00. Wszystkie  grupy, w tym nasza - niebieska - miały  swoją animatorkę, czyli osobę, która  dbała o to, aby każdy członek grupy bezproblemowo dotarł  na zajęcia i posiłki.

Pierwszy dzień pobytu nad morzem poświęcony był  zagadnieniom  praw  człowieka i działalności Amnesty International.  W kolejnych dniach odbywały się  spotkania z aktywistami z innych organizacji oraz zajęcia na temat  pracy z mediami. Każda z grup  realizowała  także moduł z zarządzania projektem. W trakcie obozu poznaliśmy różne akcje organizowane przez Amnesty International np. akcję w ramach kampanii „Wolność w Rosji”.  12 września w Międzyzdrojach  sami zorganizowaliśmy  akcję  „SOS EUROPO" - prawa Uchodźców i Migrantów. Początkowo trochę się stresowaliśmy, ale akcja udała się znakomicie!

 Wieczorami odbywały się spotkania w mniej formalnej atmosferze. Mogliśmy podziwiać zachód słońca nad horyzontem morza, wdychać jod,  poznawać ulice Międzywodzia i cieszyć się swoim towarzystwem. 13 września 2013 r. (w piątek!), i mimo, że czarny kot przebiegł nam drogę, bezpiecznie wróciliśmy do Białegostoku.                

Wszyscy będziemy tęsknić za atmosferą z Międzywodzia i herbatą turecką z Międzyzdrojów.

                                                                            Koordynatorka projektu Beata Żałoba
                                                                            i uczennice klasy III a X LO

Copyright © 2019 Strona XLO w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Copyright © 2004-2018. All Rights Reserved.