Konkursy

ZAPRASZAM CHĘTNYCH UCZNIÓW DO PROGRAMU EDUKACYJNEGO WEŹ ODDECH W BIAŁYMSTOKU

ZAPRASZAM CHĘTNYCH UCZNIÓW DO PROGRAMU EDUKACYJNEGO WEŹ ODDECH W BIAŁYMSTOKU

 

 

  1. Program o nazwie „Weź Oddech w Białymstoku” odbywać się będzie w okresie od 16.09.2019 do 13.12.2019.
  2. Organizatorem Programu jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.
  3. Projekt będzie realizowany przez zespoły uczniów. Zachęcam do ich tworzenia (minimum 10 osób). Zespół powinien zrealizować projekt polegający na: wsparciu pracowników szkół w zakresie poruszania z uczniami tematyki niskiej emisji, smogu, konsekwencji zanieczyszczenia powietrza, ale także sposobów ochrony czystości powietrza, budowania dobrych nawyków i możliwości aktywności lokalnej oraz współpracy z instytucjami spoza szkoły.
  4. Grupy projektowe mają za zadanie uczestniczyć w kursie internetowym (3 spotkania) o tematyce ochrony czystości powietrza i działań metodą projektową. Moduły będą dostarczane mniej więcej raz w miesiącu, będą dostępne dla nauczycieli i dla uczniów. W każdym module obecne będą zadania praktyczne do realizacji.
  5. Zespół projektowy zobowiązuje się do przeprowadzenia (i udokumentowania) minimum 1 projektu młodzieżowego ze wsparciem kursu internetowego dla młodzieży, sojuszy na rzecz czystego powietrza i pomocy dydaktycznych opracowanych lub proponowanych w Programie przez Organizatora (dalej „Materiały”), w okresie wskazanym w przewodniku po programie, który dotrze do min. 50 osób ze społeczności szkolnej i lokalnej.
  6. Dla chętnych Opiekunów i grup młodzieżowych będzie istniała opcja współtworzenia e-book’a „Weź Oddech w Białymstoku”, poruszający tematykę czystości powietrza w Białymstoku oraz możliwych do podjęcia działań.

Małgorzata Sokół

KONKURS FILOZOFICZNY

 Zadanie na najbliższy tydzień 29 października do 4 listopada

 

 

 

KONKURS ARTYSTYCZNY „Piękno niejedno ma imię”

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Białymstoku serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Konkursie Artystycznym, w IV edycji poświęconej twórczości i postaci

Zbigniewa Herberta.

KONKURS ARTYSTYCZNY „Piękno niejedno ma imię” 
IV edycja „Naród, który traci pamięć, traci sumienie.” 
– w 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta i 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Konkurs odbędzie się w 3 kategoriach. Każdy autor może wziąć udział w jednej, dwóch lub we wszystkich kategoriach:

  1. KRÓTKA FORMA PROZATORSKA
  2. KRÓTKA FORMA POETYCKA 
  3. KRÓTKA FORMA MULTIMEDIALNA 

UDZIAŁ: Prace we wszystkich kategoriach z kartami zgłoszeniowymi prosimy nadsyłać do 23.11.2018r.

REGULAMIN KONKURSU

KONKURS FILOZOFICZNY5