Drodzy uczniowie i rodzice!

Drodzy uczniowie i rodzice!

Od 25 marca 2020 pracujemy w sposób bardziej usystematyzowany.

 1. Pozostaje bez zmian obowiązujący dotychczas plan lekcji. W dzienniku będą wpisywane tematy zajęć.
 2. Uczniowie będą otrzymywali materiały do pracy lub informacje o lekcji on – line dzień wcześniej. Mają obowiązek odebrania wiadomości najpóźniej do 15.30 w dniu, kiedy lekcję mają w planie.
  W przypadku braku takiej możliwości ze względów technicznych/innych niezależnych od ucznia – wychowawca w porozumieniu z rodzicami lub pełnoletnim uczniem ustali indywidualnie sposób odbierania wiadomości i materiałów.

Uczniowie mogą wykonać zadania w czasie rzeczywistym lub w innym momencie dnia (np. w sytuacji, gdy z komputera korzysta kilku członków rodziny). Dla nas potwierdzeniem jego obecności będzie odebranie materiałów przekazywanych przez nauczycieli oraz wykonanie w terminie prac domowych.

 1. Nauczyciele prowadzą lekcję lub są dostępni w sposób ustalony z uczniami i w zależności od możliwości technicznych (dziennik, poczta elektroniczna, grupy w mediach społecznościowych, Skype itd) w godzinach trwania zajęć w planie lekcji.
 2. Dołożymy starań, aby materiały przekazywane uczniom związane były nie tylko z pracą przed komputerem i pomogły odpowiednio planować codzienną pracę. Liczymy również na zaangażowanie
  i zdrowy rozsądek naszych uczniów. Kształcenie na odległość będzie dawało uczniom większą swobodę w planowaniu własnej pracy i dostosowanie jej do warunków w domu
  i możliwości technicznych.
 3. W razie problemów ze znalezieniem materiałów uczniowie mogą zwracać się do pań pracujących w szkolnej bibliotece – poprzez dziennik elektroniczny.

Dyżury telefoniczne będzie pełniła szkolna pedagog – numer telefonu i godziny dyżurów zamieścimy na stronie internetowej szkoły.

 1. Proszę o kontakt z wychowawcami i nauczycielami w każdej sytuacji problemowej – postaramy się wspólnie znaleźć jak najlepsze rozwiązanie.

Dyrekcja X LO

Copyright © 2020 Strona XLO w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Copyright © 2004-2018. All Rights Reserved.