f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

Image Alt

Klub Żywienia

Spis treści:

Klub żywienia w internacie istnieje pod hasłem: „Sztuka prawidłowego żywienia”.   Spotkania z młodzieżą pod opieką wychowawcy mają na celu:

·         Promocję zdrowego stylu życia

·         Popularyzację zasad prawidłowego żywienia

Wychowankowie podczas spotkań:

  • kształcą i doskonalą swoje umiejętności korzystania z tablic wartości odżywczych  produktów,
  • planują jadłospisy zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia,
  • rozumieją zagrożenia dla zdrowia wynikające z niewłaściwego stosowania diet   odchudzających  i preparatów czynnych,
  • umieją rozpoznać szkodliwe dodatki do żywności, a podczas robienia zakupów czytają  informację żywieniową na produkcie i świadomie dokonują wyboru,
  • uczą się także nakrywać i dekorować stoły na różne okazje.

Młodzież w internacie jest instruowana o sposobach przechowywania żywności, aby ta nie stała się zagrożeniem dla zdrowia.

        W internacie mamy do dyspozycji aneks kuchenny pod nazwą „Kuchcik”. Dbamy tam o porządek i czystość. Aneks wyposażony jest w kuchnię i piecyk  elektryczny, chłodziarkę i kuchnię mikrofalową. Przygotowany posiłek można zjeść przy bufecie lub przy stole. Tablice edukacyjne wykonane przez nas przypominają korzystającym osobom z „Kuchcika”  o zasadach zdrowego żywienia. Można tu doskonalić swoje umiejętności kulinarne. Powstają tu dzieła sztuki. Ciekawe przepisy zbierane są w naszej specjalnej „Księdze kucharskiej”.

W klubie opracowujemy zakres obowiązków osoby dyżurującej w stołówce ucząc się tym samym samoobsługi. Śniadania i kolacje serwowane są  w bufecie szwedzkim. Dbamy również o okolicznościowy wystrój naszej stołówki. Przed Świętami Bożego Narodzenia klub dekoruje ją do wieczerzy wigilijnej, która zawsze jest najważniejszą wspólną uroczystością naszej społeczności.

Klub  ma wpływ na sektor żywienia w internacie. Przeprowadzamy ankiety zadowolenia z pracy stołówki  i jadłospisu. Wyniki omawiamy z Panią Kierownik internatu.

      Jesteśmy klubem otwartym na każdego Wychowanka i Jego pomysły.  Zapraszamy serdecznie.

Wychowawca   Marzena Walczuk

Skip to content