f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

Image Alt

Klub Sportowy

Spis treści:

KLUB SPORTOWY

Jednym z celów naszej pracy jest zachęcanie młodzieży do zdrowego stylu życia oraz uświadamianie korzyści płynących ze stosowania takiej postawy. W celu zintensyfikowania naszych działań stworzyliśmy w internacie klub sportowy. Działalność klubu skupia się na popularyzacji sportu oraz rekreacji wśród wychowanków internatu. Jednym z głównych zadań w ramach pracy klubu jest organizowane rozgrywek sportowych. Ta forma spędzania czasu wolnego zyskała dużą popularność wśród młodzieży. Wychowankowie bardzo chętnie biorą udział w tego typu przedsięwzięciach, mają również wpływ na wybór dziedziny w ramach której rozgrywki są organizowane. Często dzieje się tak, że rozgrywki swym zasięgiem obejmują kilka placówek. Fakt rywalizacji z młodzieżą z innych internatów zawsze wpływa niezwykle mobilizująco na naszych wychowanków. Każda taka impreza dostarcza wielu wrażeń i nowych doświadczeń. Dziedzinami najczęściej wybieranymi jest piłka nożna, piłka siatkowa oraz tenis stołowy.

Kolejnym zadaniem wynikającym z planu pracy klubu jest organizacja pozalekcyjnych zajęć sportowych dla młodzieży internackiej. W związku z powyższym, co najmniej dwa razy w tygodniu prowadzimy zajęcia z wychowankami na sali gimnastycznej w szkole. Młodzież głównie preferuje grę w siatkówkę, koszykówkę bądź piłkę nożną. Staramy się uczestniczyć we wszystkich imprezach sportowych organizowanych przez szkołę.

Działalność klubu skupia się również na budowaniu postawy prawdziwego kibica. Wychowankowie zachęcani są do oglądania transmisji z imprez oraz zawodów sportowych. Chłopcy kibicują rozgrywkom w piłce nożnej naszej kadry narodowej oraz drużynie Jagiellonii. Transmisjom zawsze towarzyszą wielkie emocje oraz burzliwe dyskusje dotyczące gry zawodników.

W internacie znajduje się sala ćwiczeń oraz sala do ping – ponga. Dzięki temu młodzież ma możliwość wzmacniania swojej tężyzny fizycznej a także uczenia się gry w tenisa stołowego. Wychowankowie we własnym zakresie opiekują się tymi pomieszczeniami, dbają o sprzęt oraz porządek w salach. 

Nasi wychowankowie z wielkim zaangażowaniem i  charyzmą  uczestniczą we wszystkich proponowanych przez nas przedsięwzięciach. Klub sportowy cieszy się zawsze dużą popularnością wśród młodzieży, staje się okazją do wyzwalania pozytywnej energii oraz  wielkich emocji. Ponadto, w sposób niezwykle naturalny sprzyja identyfikowaniu się z placówką. 

Wychowawca Urszula Zarzecka

Skip to content