f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

Image Alt

Klub Plastyczno-Dekoratorski

Spis treści:

KLUB PLASTYCZNO – DEKORATORSKI

 Klub plastyczno – dekoratorski  skupia wokół siebie młodzież która chce rozwijać swoje zdolności manualne i zmysł artystyczny. Celem naszych spotkań jest rozbudzenie w młodzieży poczucia estetyki. Kształtowanie w nich postawy twórczej, otwartej na rzeczywistość. Przez własną aktywność próbujemy rozwijać w nich talent, uczyć odwagi w wyrażaniu siebie, nie kryjąc się w cieniu własnej niepewności. Stwarzamy możliwość zaprezentowania własnych prac. Zachęcamy młodzież do czynnego uczestnictwa w życiu artystycznym naszego regionu.

Twórczość plastyczną młodzież podejmuje w internacie podczas spotkań całej grupy z udziałem wychowawcy lub indywidualnie. Prace w zależności od zainteresowań młodzieży są bardzo różnorodne: ołówek, farby plakatowe, kredki pastelowe, masa solna, origami, technika kolażu itd.

Sekcja skupia się również na cyklicznej pracy w internacie np. prowadzenie kroniki, tworzenie ozdób świątecznych itp. Do obowiązków sekcji plastyczno-dekoratorskiej należy prowadzenie kroniki internatu. W niej zamieszczamy wszystkie wydarzenia z życia internatu. W zespole redagujemy materiały umieszczane w kronice. Wklejamy tam zdjęcia, wycinki z gazet, oraz sentencje i podpisy naszych gości. Poza tym dbamy o wystrój internatu. Na ścianach widnieją nasze prace. Wykorzystując zdolności plastyczne dekorujemy internat przy każdej okazji poczynając od serduszek na Walentynki, przez ozdoby choinkowe podczas Świąt Bożego Narodzenia, do wiosennych kwiatków które „kwitną” na naszych ścianach, firankach i gablotach gdy przychodzi wiosna.

Co roku organizujemy w internacie warsztaty pisankarskie. Uczymy się wykonywać pisanki wielkanocne staropolską metodą batikową (tworzenie wzorów z wosku pszczelego i barwienie pisanek), pisanki skrobane, oklejane włóczką. Przy różnych okazjach uczestniczymy w konkursach plastycznych.

 Wychowawca  Magdalena Korycka

Skip to content