f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

Image Alt

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Wycieczka na Maltę

W dniach 20-27.05.2024 r. 21 uczniów z różnych klas X LO wzięło udział w szkolnej wycieczce na Maltę. Każdego dnia uczniowie w promieniach maltańskiego słońca, pośród budynków z piaskowca i w sąsiedztwie błękitu Morza Śródziemnego zwiedzali przepiękne miejsca: wioskę Marsaxlokk, gdzie pływali łodziami Luzzu oglądając najpiękniejsze pla e i klify, zwiedzili katakumby św. Pawła, Mdinę zwaną “Cichym Miastem” (tu był kręcony film “Gra o tron”, Rabat – miasto przepięknych kolorowych drzwi i okiennic, Mostę – gdzie zwiedzili Rotundę, kościół, do którego w czasie II wojny światowej podczas Mszy Świętej przez dach wpadła bomba i nie eksplodowała oraz Valettę – stolicę Malty, która jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Unesco.
W Valetcie  uczniowie odwiedzili rezydencję maltańskiego Barona, gdzie zachowało się szereg wartościowych, zabytkowych i sentymentalnych pamiątek, mebli, obrazów rodzinnych, podziwiali obrazy Caravaggio w Konkatedrze św. Jana, mieli również okazję zobaczyć relikwie św. Pawła Apostoła – kości przedramienia i fragment kolumny, na której został ścięty.
Uczniowie spacerowali także dolnymi i górnymi ogrodami Barakka. Ponadto przeprawili się promem na drugą wyspę – Gozo i tu piętrowym autobusem ją zwiedzali, zatrzymując się w poszczególnych miejscach wyspy, aby skorzystać z jej malowniczych plaż. Wędrowali wzdłuż wybrzeża Malty Klifami Dingli, podziwiali Blue Grotto od strony wybrzeża i podczas rejsu łódkami. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej niezwykłej wycieczki.

Skip to content