f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

Image Alt

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Zaproszenie na Orszak Trzech Króli

Tegoroczny Orszak Trzech Króli przyjmie formę spaceru rodzinnego, indywidualnego lub w małych grupach po wyznaczonej trasie przemarszu. Podczas spaceru uczestnicy mogą wziąć udział w grze miejskiej polegającej na rozwiązaniu krzyżówki orszakowej. W miejscach dotychczasowych przystanków zostaną_ ustawione tablice opisujące sceny biblijne ze zdjęciami białostockich orszaków, na których będzie można znaleźć odpowiedzi do krzyżówki. Karta do gry zostanie umieszczona na stronie miasta www.bialystok.pl. Dodatkowo, ustawione zostaną standy o wymiarach 300×200 cm, przy których będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcia. Na uczestników, którzy podejmą się rozwiązania hasła krzyżówki orszakowej oraz przesłać zdjęcie ze spaceru, np. z wykorzystaniem pamiątkowych stanów, będą czekać nagrody rzeczowe Miasta Białystok.

Wzorem lat ubiegłych Spacer Orszakowy rozpocznie się od Dziedzińca Pałacu Branickich, gdzie rozstawione zostaną elementy przedstawiające scenę nr 1- Św. Rodzina wyruszająca w podróż. Kolejny przystanek spaceru to ul. Legionowa, przy Galerii im. Sleńdzińskich, gdzie będzie można zapoznać się ze sceną nr 2- Gospoda. Przy Białostockim Ośrodku Kultury przygotowana będzie scena nr 3- Pasterze, a na placu NZS-u przy budynku Uniwersytetu w Białymstoku rozmieszczona zostanie scena nr 4- Dwór Heroda.

Następnie, kierując się ulicą Liniarskiego w dół, przez ulicę Lipową, do Rynku Kościuszki, na wysokości pomiędzy ratuszem a fontanną znajdować się będzie scena nr 5 – Walka dobra ze złem. Dalej spacer potoczy się w kierunku Archikatedry, przy której stanie szopka bożonarodzeniowa i scena nr 6 – Pokłon Trzech Króli, która kończy nasz spacer, a uczestniczący w nim białostoczanie będą mogli udać się do kościoła na modlitwę.

Spacer orszakowy dedykowany jest wszystkim mieszkańcom Białegostoku – dzieciom, rodzinom i młodzieży, w związku z czym serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznym przedsięwzięciu.

Skip to content