Z życia internatu 2018-2019

 17. Świąteczny kącik

Wraz ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w naszym internacie odbył się coroczny konkurs  „Świąteczny kącik”. Nie wystarczyło  jednak zawiesić w pokoju kupiony łańcuch świetlny, czy tez bombki. Najwyżej punktowana  była  pomysłowość  i oryginalność kompozycji świątecznej, oraz ozdoby wykonane własnoręcznie. Wychowankowie, którzy zgłosili się do konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą.

Lilla Maksymczuk

 

 16. Święta Bożego Narodzenia

to czas niezwykłej, uroczystej atmosfery, pełen ciepła, serdecznych życzeń przy przełamywaniu się opłatkiem i tradycyjnych potraw na stołach. 17 grudnia o godz. 19:00 do wspólnej wieczerzy, z tradycyjnymi polskimi potrawami zasiadła cała nasza społeczność internacka. W wigilijny i bożonarodzeniowy nastrój wprowadził nas wszystkich koncert „kolęd i poezji” w wykonaniu naszych wychowanków, przy akompaniamencie gitary i instrumentu klawiszowego. Zaproszeni goście;  Pani Dyrektor, Pani Kierownik, ksiądz Marek z Parafii Błogosławionej Bolesławy Lament, złożyli wszystkim bożonarodzeniowe życzenia. Dzielenie się opłatkiem, przy serdecznych życzeniach płynących z serca, nadało klimat życzliwości i ciepła rodzinnego naszej  wigilijnej wieczerzy.

Następnie wszyscy zasiedliśmy do pięknie nakrytych i zastawionych potrawami wigilijnymi stołów.

Krzysztof Jędrychowski

 

 

15.Świąteczny Kiermasz

Sztab młodych serc zorganizował świąteczny kiermasz. W tym roku podnieśliśmy poprzeczkę! Oprócz aniołków z masy solnej i kart świątecznych, pojawiły się pachnące pierniki i cuda z papierowej wikliny: choinki, gwiazdki, serduszka, koszyki. Darowizna zebrana podczas kiermaszu zostanie przeznaczona na zakup paczek z środkami czystości dla osób samotnych i potrzebujących z parafialnego koła Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w tej szlachetnej inicjatywie.

Magdalena Korycka

 

14. Anioły są wśród nas

„Anioły są wśród nas” to warsztaty plastyczne, na których co roku projektujemy anioły z masy solnej. W miłej atmosferze tworzymy cuda! Warsztaty z okazji Dnia Anioła zjednoczyły nasze talenty. Każdy z Was może stać się właścicielem aniołka z masy solnej. Zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy!

Magdalena Korycka

 

13. Góra Grosza 2018

Już po raz 19 w całym kraju rozpoczęła się akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Jak co roku wspieramy dzieci, które potrzebują naszej życzliwości i ciepłego, rodzinnego domu. Kochani po raz kolejny stanęliście na wysokości zadania! Młode serca otwarte są na potrzeby innych. Jesteście empatyczni i rozumiecie, że wystarczy chcieć a wszystko się ułoży! Dlatego ruszyliście po internackich pokojach i zebraliście okazałą górę złotych monet! Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

Magdalena Korycka

 

12.Maraton  Pisania Listów

      W dniach od 29 listopada  do 9 grudnia  uczestniczyliśmy w   Maratonie Pisania Listów. Jest to akcja Amnesty International, do której przyłącza się miliony ludzi na całym świecie, aby stanąć w obronie praw  człowieka. Chętni wychowankowie pisali listy w obronie osób, których prawa człowieka zostały złamane. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

Lilla Maksymczuk

 

11. Ubieranie choinek

Bardzo lubimy świąteczną atmosferę. Przygotowania do Bożego Narodzenia to również dekorowanie drzewek, miejsc. Choinki ubieramy w adwencie z dużym poświęceniem. Mamy też inne zakątki, gdzie można poczuć zbliżający się święty czas Narodzenia Pana.

Marzena Walczuk

 

10. Wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych

Tegoroczny wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych podarował nam wiele emocji: radość, zaskoczenie, niepewność, strach a nawet łzy. Wszystko to za sprawą naszych wróżek. Niesamowite jak tradycja przenika do naszych współczesnych czasów. Pomimo pośpiechu i zatracenia się w urządzeniach multimedialnych znajdujemy chwilę aby usiąść wspólnie i zastanowić się nad tym co nas czeka w przyszłości. Tajemniczy świat i dreszczyk niepewności przyciąga nas do wróżb z wosku, serc, różańca czy obierek z jabłka! Aby ta przestrzeń nie zanikła zapraszamy wszystkich w przyszłym roku!

Magdalena Korycka

 

09. Świąteczne pieczenie ciasteczek

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Już teraz możemy rozpocząć przygotowania, np. upiec pierniczki i przechować je do Wigilii. Klub Żywienia już w listopadzie wykonał pierniczki i częściowo przeznaczył gotowe wyroby na kiermasz charytatywny.

 Wychowawca Marzena Walczuk

 

08. Uśmiech trwa chwilę, ale jego wspomnienie trwa czasami przez całe życie

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który obchodzimy 21 listopada, może stanowić dodatkową wyjątkową okazję do okazania innym serdecznych gestów, o których niekiedy zapominamy w pogoni za codziennymi sprawami. Ideą tego dnia jest przypomnienie znaczenia w życiu każdego człowieka tak prostych sygnałów życzliwości jak: uśmiech, przyjazne spojrzenie, uprzejmość, miła rozmowa, okazanie empatii. To wystarczy by zauważyć,  jak  niewiele potrzeba w zbudowaniu pozytywnych relacji, które sprawiają, że żyje  nam się lepiej. Pozytywna energia, którą przekazujemy innym, na pewno do nas powróci ze zdwojoną siłą.

Wychowankowie internatu zainspirowani piękną ideą sprawiania innym przyjemności, wykonali łańcuchy uśmiechów, symbolem których była po prostu uśmiechnięta buźka. Łańcuchami udekorowali wnętrze internatu. Przygotowali też „Pocztę Życzliwości”.

Przed kolacją spotkaliśmy się w holu aby wspólnie podkreślić obchody tego dnia.

Samorząd Internatu rozdał wszystkim przybyłym buźki, a pani Kierownik, Wychowawcom oraz innym pracownikom – upominki symbole życzliwości.

Zsumowaliśmy uśmiech, miłe słowo, ciepłe spojrzenie i zabawa była wspaniała.

Zobaczcie sami : -)

Irena Bajsicka

 

 

07. Uroczysty wieczór -  „ Droga Polaków do niepodległości”

08 listopada dzięki grupie teatralno-muzycznej naszego internatu mieliśmy okazję uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości.
Byliśmy razem przez krótką chwilę, ale głęboko poczuliśmy naszą jedność w POLSKOŚCI.                                                         

Marzena Walczuk

 

06. Zwycięstwo naszego wychowanka Mateusza Stanisława B.

07 listopada w Bursie Szkolnej odbył się test wiedzy: "Droga Polaków do wolności". W konkursie brała udział młodzież z białostockich internatów i burs. My również mieliśmy swoich przedstawicieli w osobach: Aleksandra G. i Mateusz Stanisław B. Mateusz Stanisław B. zdobył pierwsze miejsce. Wychowanek jest pasjonatem naszej polskiej historii. Gratulujemy !!!!

Marzena Walczuk

 

05. POMAGAMY!

W ilości siła! Postanowiliśmy zjednoczyć serca i dołączyć się do akcji „Pola nadziei” organizowanej pod patronatem Fundacji Pomóż Im. Akcje rozpoczęliśmy od posadzenia żonkili. Teraz zbieramy pomysły na przedsięwzięcia, które pomogą zebrać fundusze wspierające Domowe Hospicjum dla Dzieci. Potrzeby małych podopiecznych są ogromne, dlatego nie możemy stać obojętnie. Energii do działania dodaje nam myśl, że miarą człowiek nie jest to ile posiada, ale to ile potrafi ofiarować bliźniemu! Działaj, nie siedź bezczynnie!

Magdalena Korycka

 

 

04. WYBORY

Wybory na Przewodniczącego Samorządu Internatu odbyły się według niżej zamieszczonego kalendarza wyborczego:

 

16.10 – 18.10.2018r do godz. 19.00 – przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na Przewodniczącego SI

18.10.2018r o godz. 20.00 - ogłoszenie kandydatur na Przewodniczącego SI oraz spotkanie Opiekuna SI z kandydatami

19.10 – 28.10.2018r do godz.  21.30 - kampania wyborcza na terenie internatu jak i Facebooku internackim

29.10.2018r ( poniedziałek ) o godz. 20.00 ( stołówka ) – prezentacja kandydatów ich programów przed społecznością internatu z możliwością zadawania pytań.

30.10.2018r  (wtorek)od godz. 16.00 do 21.00 WYBORY i OGŁOSZENIE WYNIKÓW

Do kampanii przystąpiło trzech odważnych kandydatów, jedna osoba zrezygnowała. Kandydaci wykorzystali różne formy promocji siebie jak i swoich programów wyborczych. Wykorzystano plakaty wyborcze oraz spoty wyborcze. Kampania wyborcza przebiegała w duchu fair play. Dzień przed wyborami odbyła się prezentacja kandydatów i ich programów przed społecznością internatu z możliwością zadawania pytań. Zestresowani kandydaci odpowiadali na liczne pytania swoich kolegów i koleżanek. Następnego dnia odbyły się wybory.

Oficjalne wyniki wyborów na Przewodniczącego Samorządu Internatu.
=============================================
W wyborach wzięło 121 wychowanków internatu,
38 wychowanków nie głosowało.

Rozkład głosów wyglądał następująco:

1. Igor Bobro - 53 głosy/43, 80% PRZEWODNICZĄCY
2. Patrycja Witkowska - 44 głosy/36,36% ZASTĘPCA
3. Marta Jakimiuk - 23 głosy/19% ZASTĘPCA

głosy nieważne - 1

Frekwencja 76, 54%

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w wyborach i gratulujemy wygranej Igorowi.

Opiekun Samorządu Internatu

Dariusz Daniluk

 

 

03. BĄDŹMY RAZEM BO ŁĄCZY NAS POLSKOŚĆ!!!

           18 października gościliśmy ekspertów z Instytucji Pamięci Narodowej w Białymstoku. 
Dowiedzieliśmy się jakie badania prowadzili i prowadzą specjaliści tej instytucji na terenie Podlasia, co odkryli i kto jeszcze nie odpowiedział za zbrodnie na naszych Rodakach. Odczuliśmy atmosferę lat skrytej niewoli naszego narodu po II wojnie światowej.
Chcemy wiedzieć i pamiętać!!!           

                                                                                                                                Marzena Walczuk

 

02. OTRZĘSINY W INTERNACIE

Impreza integracyjna – „Otrzęsiny” w Internacie odbyła się 15 października 2018 r. o godzinie 1930. Zebranych wychowawców i wychowanków w holu przywitała Kinga, zapoznała wszystkich z konkurencjami z którymi należy się zmierzyć tego wieczoru:

  1. Karaoke.
  2. Zgadnij co jesz.
  3. Wychowawcy i grupy.
  4. Odpowiedz na pytanie.
  5. Zgadnij co to.
  6. Jaka to melodia.

Organizatorzy rozdali plakietki

OTRZĘSINY

2018 r.

Grupa I

 

Zmagania z zadaniami okazały się najłatwiejsze dla grupy VII.

W nagrodę otrzymali wspaniały

 

 

 

01. TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ NA BOISKU "ORLIK"

W dniu 24.09.18r. w odpowiedzi na zaproszenie Internatu Zespołu Szkół Handlowo – Ekonomicznych w Białymstoku wzięliśmy udział w dziewiątym międzyinternatowym turnieju piłki nożnej rozgrywanym na boisku „Orlik”. Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna zmierzyła się z internatem gospodarzy, ZSR z Białegostoku, ZSOiZ z Moniek oraz Bursą Szkolną z Białegostoku. Walczyliśmy dzielnie i skutecznie, udało nam się pokonać przeciwników i wyjść z grupy. Niestety jeden z naszych zawodników doznał kontuzji, nie poddaliśmy się jednak  i ostatecznie zajęliśmy wysokie,  czwarte miejsce w turnieju. Gratulujemy naszej drużynie, zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju.

Urszula Zarzecka

 

 

 

 

Copyright © 2019 Strona XLO w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Copyright © 2004-2018. All Rights Reserved.